راهکارهایی ساده اما پر کاربرد برای دور کردن حشرات موذی

برای دور کردن حشرات موذی از خانه یا محل کار رعایت موارد زیر، می توانند کاملا موثر و کاربردی باشد. با توجه به نزدیک بودن فصل گرما بهتر است از توجه به این موارد غافل نباشید:

برای شروع و قبل از اینکه سر و کله سوسک ها و حشرات موذی پیدا شود و لازم شود به سراغ محصولات پر قدرت تارومار بروید، باید بدانید که برای دفع حشرات باید هم محیط داخل منزل و هم محیط خارج آنرا بررسی نمایید.

اگر خانه شما حیاط دارد و یا در طبقه همکف است باید مطمئن شوید که در بیرون از خانه حشرات، موش ها و جوندگان امکان تغذیه، مخفی شدن و زادوولد را ندارند. با از بین بردن موقعیت های باب طبع حشرات، سوسک ها و موجودات موذی، جذابیت خانه خود را برای آن ها از بین ببرید تا وارد نشوند و آسیبی وارد نکنند.

تمیزی و نظافت
هر چه خانه تان را تمیز تر نگه دارید، محیط بدتری برای حضور حشرات و تغذیه و تولید مثل آن ها به وجود می آورید. پس مرتب دستی به سر و روی خانه خود بکشید تا نیاز نشود محیط زندگی تان را به سم اسپری های جورواجور آلوده کنید یا به یک متخصص سمپاشی نیاز شود. اما اگر نیاز شد، فرصت را از دست ندهید تا همه جای خانه از حشره انباشته نشود.

سطل های زباله
تا جایی که می توانید سطل های زباله را بیرون از خانه نگهداری کنید. ترجیحا از سطل های درپوش دار استفاده کنید و چک کنید که همگی کیپ باشند و جای ورود و خروج نداشته باشند. مرتب هم شستشو دهید تا منبع تغذی ای برای حشرات و پشه و مگس نشوند.

زباله و آشغال
خانه و محوطه اطراف را از هرگونه آشغال و پسماند، آب راکد و علف های هرز خالی کنید. تا جای ممکن از سطل زباله های درپوش دار استفاده کنید و مطمئن شوید که درپوش ها خوب چفت می شوند. سطل را هم هر از گاهی خوب بشویید که هیچ خرده زباله و پسماندی باقی نماند که حشرات از آن ها تغذیه کنند.

دریچه های فاضلاب
دریچه های کف آشپزخانه و حمام و موتورخانه، فضاهایی ایده آل برای سوسک ها و مگس ها و پشه های ریز هستند. هم با جمع کردن خرده مواد غذایی و هم به خاطر ایجاد فضای مرطوبی برای تولید مثل و زندگی. آن ها را خوب درزگیری کنید و مرتب بشویید تا امکان رشد به حشرات ندهد.

درها و پنجره ها
حشرات و سوسک ها به سادگی آب خوردن می توانند از لای درز در و پنجره بلولند و داخل خانه شما شوند. پس با دقت زیاد تمام در و پنجره های خانه را چک کنید و اگر خرابی، خوردگی و یا کج و کولگی که باعث ایجاد فضایی برای عبور حشرات شده می بینید، آن ها را برطرف و تعمیر کنید. درهای چوبی خودشان می توانند محل زندگی حشرات شوند. پس ترک ها و خرابی های درهای چوبی را جدی بگیرید و تعمیر کنید. همچنین هر پارگی کوچک در لای توری محافظ در و پنجره می بینید بپوشانید. اگر لازم است سفارش یک توری جدید بدهید.

فضاهای خالی اطراف خانه
اگر خانه شما در طبقه همکف است دور تا دور خانه بچرخید و هر جا که شکافی می بینید پرش کنید. مخصوصا در اطراف ورودی کابل برق و لوله های آب و گاز زیاد پیش می آید که شکافی به داخل وجود دارد. می توانید از ملات سیمان یا گچ برای اینکار استفاده کنید. بعضی حشرات فوم درزگیری را می خورند و راهشان را باز می کنند بنابراین بهتر است اول به راه حل های دیگر فکر کنید و اگر مقدور نبودند از این فوم ها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *